NamamsStraipsniai

Vidaus durų tipai

Kietmedžio vidaus durys – iš visų tipų pačios brangiausios. Dažniausiai gaminamos pagal užsakymą, tinkamos ilgalaikiam naudojimui (net iki 100 metų). Šių durų trūkumas yra masė, dėl jos durys pradeda „sėsti“ ir tampai nesandarios, taip pat jautrios drėgmės poveikiui.

Spygliuočių vidaus durys – priskiriamos prie vidutinės kainos durų. Šios durys parduodamos nepadengiant laku, nes taip yra kur kas pigiau. Dėl šios priežasties durys, po kelerių metų, gali patamsėti. Kaip ir kietmedžio, deformuojasi dėl drėgmės pokyčių. Savo kokybę išlaiko apie 30 metų.

Faneruotos vidaus durys – kaip ir spygliuočių tipo, priskiriamas vidutinių kainų kategorijai. Gaminamos iš spygliuočių, bet apklijuojamos tvirtu medienos kiautu ir nulakuojamos. Dėl gamybos proceso yra tvirtos ir atsparios drėgmės pokyčiams, bei mechaniniams dūžiams. Eksploatavimo laikas – 50 metų.

Laminuotos vidaus durys – pigiausios iš visų tipų, tai nenuostabu, nes šios durys gaminamos iš medienos „atliekų“. Stebėtinai atsparios drėgmės poveikiui, deja ne mechaniniam. Masiškai gaminamos: įvairių spalvų, tekstūrų, matmenų ir stilių, todėl pasirinkimas yra labai didelis. Tveria apie 10 metų.

Baltos vidaus durysNorėdami išsirinkti vidaus duris – peržiūrėkite visas nuotraukų galerijas, kadangi iš skirtingos medienos durys atrodo skirtingai. Kietmedžio durys – ąžuolo ar uosio yra labai ilgaamžės, tačiau dažnai žmonės renkasi ir pušines duris kurios yra daug pigesnės, tačiau jų išvaizda ne visiems patinka, kadangi jose matosi daug šakų. Verta nepamiršti, kad durų kainą sudaro ne tik pačios durys tačiau ir durų montavimo paslaugos ar furnitūra – vyriai ir rankenos. Siekiant, kad durys būtų būsto puošmena nepamirškite, kad įspūdį galima sukelti ir furnitūros pagalba.

Užsakant duris reikės išsirinkti ir durų varstymo kryptį – tai didelis sprendimas kuris turės įtakos Jūsų gyvenimo kokybei – neteisingai pasirinkus durų varstymo kryptį – nuolat patirsite nepatogumus įeidami į patalpą ar išeidami iš jos. Visada klauskite patarimų vidaus durų ekspertų kurie iš patirties patarti vienaip ar kitaip reikėtų pasielgti Jūsų atveju. Kad ir kokias duris išsirinksite – svarbiausia, kad jos jums patiktų ir atliktų savo funkciją – suteikti privatumo ir saugumo jausmą.