Straipsniai

Paieška Google

Kodėl Google paieškos sistema neatranda Jūsų internetinės svetainės?

  1. Jeigu visai neseniai sukūrėte internetinę svetainę, todėl turi praeiti šiek tiek laiko, kol būsite matomas Google paieškoje. Tačiau šį procesą galite pagreitinti. Gaukite nuorodų į savo svetainę iš kitų tinklapių, kurie Google sistemoje yra jau randami (senos svetainės, įsidėdamos nuorodą į Jūsų tinklapį, tarsi rekomenduoja ir pristato Jus). Pradėkite nuo savo svetainės talpinimo į nuorodų katalogus ir google paieškos sistemoje atsirasite po savaitės ar dviejų. Taip pat nepamirškite tvarkingai išdėstyti vidines nuorodas.
  2. Jūs persistengėte optimizuodami savo svetainę, o už tai Google Jus nubaudė. (Dėl to nepatariu samdytis tokių SEO „specialistų“ ar klausyti jų patarimų, kurie žada aukštas pozicijas per labai trumpą laikotarpį (pavyzdžiui per pora savaičių). Persistengta būna tuomet, kai svetainės lankytojams naršyti po puslapius nepatogu, ne viskas yra gerai įžiūrima…juk Google visuomet yra lankytojų pusėje, dėl to patariame veikti išvien su lankytojais ir siekti jų naudos, komforto bei patogumo būnant svetainėje.

Svarbu žinoti:

  • Jei Jūs jau atsiradote Google paieškos rezultatuose pagal pageidaujamą raktinį žodį, tačiau Jūsų konkurentai stovi daug aukščiau už Jus – įtikinkite Google, kad Jūsų svetainė pagal šią paiešką yra lankytojui įdomiausia, vertingiausia ir tiksliausia (patariame samdytis SEO specialistą arba bent jau pasikonsultuoti su juo – SEO patarimai pravers bet kokiam internetiniam verslininkui).
  • Tarkime, kad norite, jog Jūsų svetainė būtų randama pagal raktinį žodį “roletai“. Tuomet savo svetainėje daug kalbėkite apie roletus (tik ne per daug, o tiek, kad lankytojui būtų įdomu arba naudinga skaityti. Jei po penkis kartus tą patį žodį kartosite kiekviename sakinyje – naudos tikrai nebus).
  • Tekstas svetainėje turi būti nuskaitomas. Jums turbūt iškilo klausimas, kaip patikrinti, ar tekstas yra nuskaitomas ir kokio teksto Google dažniausiai nenuskaito? Atsakymas labai paprastas: pažymėkite ir nukopijuokite dalį svetainės teksto, o tuomet pabandykite jį kur nors įklijuoti. Jei pavyksta – tuomet nuskaityti pavyks ir Google sistemai. Paprastai nuskaityti nepavyksta tokio teksto, kuris yra įdėtas paveikslėliuose arba nuotraukose.
  • Jei svetainėje kažką keitėte – atminkite, kad pokyčiai Google sistemoje atsiras ne iš karto. Gali tekti palaukti savaitę ar dvi.

Apibendrinant:

Jei Google paieškoje Jūsų puslapis nerandamas – padarykite savo svetainę tokią, kad ji būtų informatyvi pagal Jūsų pageidaujamą raktinį žodį, patogi lankytojui…taip pat registruokite svetainę kataloguose, kurkite susijusios tematikos straipsnius su nuorodom į savo svetainę ir pan. Galvokite lankytojo mintimis, matykite jo akimis. Svetainių reklama, tai ne spragtelejimas pirstais.