Straipsniai

Kaip išsirinkti roletus?

Renkantis roletus reikia atkreipti dėmesį į daug detalių.

Moderniais laikais vis intensyviau kinta namų interjero sprendimai. Pasirenkami vis neįprastesni, kartais net šokiruojantys būdai, skirti papuošti savo namus, sukurti išskirtinį dizainą. Nieko keisto, kad tradicijas puoselėjančios užuolaidos šiuo metu yra pakeičiamos inovatyvesniomis alternatyvomis: žaliuzės, roletai, romanetės

Iš visų išvardintų variantų, roletai – pats geriausias ir labiausiai visuomenės pripažįstamas. Kadangi pastarųjų pasirinkimas yra labai platus – pateikiame gaires, kurios Jums gali padėti apsispręsti pasirenkant langų drabužius.

Langų tipas
Atitinkamai, koks yra Jūsų langų tipas – tokie roletai labiausiai ir tinka. Priklausomai nuo langų tipo, roletai gali būti klijuojamos ant rėmo, ant lango stiklajuostės, ant sienos… Tiesa, klijuojant ant sienos galima pažeisti paviršių, tad geriausia pasirinkti roletus kabinamus ant pačio lango. Dažniausiai mediniams langams pasirenkamos tradicinės rudos spalvos roletės. Jeigu turite stoglangį, kurį taip pat norite uždengti, tokiu atveju reikia pirkti specialius roletus, kurie būtent ir yra pritaikyti netradicinių dydžių, formų bei padėties langams.
Langų dydis
Priklausomai nuo langų dydžio reikia pasirinkti ir tinkamiausius roletus. Prekybos vietose galima atrasti nuo pačių mažiausių, kurie dažniausiai reikalingi vonios kambario arba palėpės langams, iki labai didelių, kurie puošia ir tuo pačiu apsaugo valgomojo langus. Labai svarbu detaliai išsimatuoti dydį, kad gebėtumėte tinkamai pasirinkti.
Roletų funkcijos
Roletai – ne tik estetinis interjero sprendimas. Galima pasirinkti tokius, kurie apsaugos ne tik nuo smalsių kaimynų akių, tačiau ir nuo ypač intensyvios saulės. Jeigu jūsų poilsio arba darbo kabinetas į pietų pusę – vasaros dienomis nuo kaitros gali būti sunku susikaupti. Roletai „Diena – naktis“ yra geriausia išeitis.

Dizainas
Nors funkcionalumas renkantis roletus labai svarbus, tačiau taip pat reikia nepamiršti ir estetikos. Siekiantiems ko nors išskirtinio rekomenduojami foto roletai. Šio tipo roletus renkasi ne tik namus pagražinti norintys asmenys, tačiau taip pat ir verslininkai, kurie ant roletų spausdina savo verslo logotipus. Juos kabina kabinetuose ir tam tikra prasme visada reklamuoja savo paslaugą.
Roletų valdymas
Roletai gali būti atitraukiami į šoną arba stumiami iš apačios į viršų. Greta rankomis valdomo mechanizmo šiuo metu galima atrasti ir automatinius roletus, kurie labai gelbsti tokiu atveju, kai turimas langų drabužis – labai didelis. Nuotolinis valdymo pultelis gali būti pakraunamas arba paprasčiausiai veikti baterijų pagalba.
Roletų audinys
Audinys dažniausiai svarbus tuo aspektu, kad vienas geba labiau praleisti saulės šviesą, kai tuo tarpu kitas ją visiškai blokuoja. Žinoma, kai kurie žmonės nori, kad pasirinktas roletų audinys puikiai tiktų prie kitų patalpoje esančių medžiaginių baldų bei kitų interjero sprendimų.
Roletų ilgaamžiškumas
Roletai – ilgaamžis interjero sprendimas. Dažniausiai keičiamas tik audinys, o pats roletų karkasas yra paliekamas. Kai kurie gamintojai ant parduodamos pakuotės rašo, kiek daugmaž konkretūs roletai Jums tarnaus. Žinoma, skaičius ne visada tikslus, tačiau galima susidaryti bent jau preliminarią nuomonę.
Atsiliepimai
Paskutinis patarimas yra internete perskaityti kitų žmonių atsiliepimus, kurie jau naudojosi konkrečios kompanijos gaminiais. Vėlgi, ne visi komentarai bus labai tikslūs, tačiau bent jau daugmaž suvoksite, kuo reikia tikėti.